Woda

Twoja codzienna dawka minerałów

Woda mineralna pozostawia po sobie w organizmie szereg wartości mających duże znaczenie fizjologiczne.

Jakie są rodzaje wód mineralnych?

Zapewne wielu z nas wydaje się, że woda mineralne jest tylko jedna. Tymczasem rozróżniamy aż trzy rodzaje wód mineralnych. Z dalszej części artykułu dowiesz się na czym polegają różnice oraz do której grupy zalicza się Nałęczowianka.

20 lat długiej podróży

Na terenie wyżyny Lubelskiej, w sąsiedztwie malowniczej przyrody znajduje się Uzdrowisko Nałęczów. 
To właśnie tam wydobywana jest naturalna woda mineralna Nałęczowianka. Zanim jednak trafi ona do sklepów, a następnie do naszych domów nasyca się minerałami podczas 20-letniej podróży przez pokłady skał. Dzięki temu jest ona gwarancją nie tylko naturalnego, świeżego smaku, ale i wysokiej klasy oraz jakości.

Jaki jest skład wody mineralnej oraz na co wpływają poszczególne składniki?

Woda mineralna to woda wydobywana z głębi ziemi, nieskażona bakteriologicznie i wolna od zanieczyszczeń chemicznych. Charakteryzuje się ona zawartością składników mineralnych, które nie pozostają obojętne dla naszego organizmu.

Obraz
img

Składniki mineralne nie są widoczne gołym okiem, dlatego zanim sięgniemy po wodę, warto zapoznać się z jej składem. W skład wody mineralnej wchodzą m.in.:

 • Chlorki - jako składnik kwasów trawiennych w żołądku odgrywają istotną rolę w procesach trawiennych.
 • Fluorki – są składnikiem kości i zębów, wzmacniają szkliwo, zapobiegają występowaniu próchnicy.
 • Wodorowęglany - pomagają utrzymać równowagę kwasową w żołądku i jelitach oraz przyspieszają trawienie.
 • Wapń - bierze udział w budowaniu kości oraz zębów.
 • Potas - jest konieczny do regulacji poziomu wody w komórkach.
 • Sód - jest bardzo ważny m.in. w pracy mięśni.
 • Magnez - jest istotny w budowie kości oraz komórek, zwłaszcza komórek mięśni.

Czym się różnią wody mineralne?

Ciało człowieka składa się w większości z wody. Koniecznie jest więc jej regularne uzupełnianie. Wody zawierające minerały mogą pełnić funkcję profilaktyczną, wspomagając naszą dietę i ułatwiając przemianę materii. Oczywiście wody mineralne różnią się natężeniem minerałów. Wyróżniamy następujące rodzaje wód mineralnych: nisko- , średnio-, wysoko zmineralizowane. Wody średnio zmineralizowane zawierają od 500 do 1500 mg składników mineralnych na litr, dzięki czemu nie naruszają równowagi elektrolitycznej w organizmie. Ogólna zawartość minerałów w Nałęczowiance to: 644 mg/l. Jest więc ona wodą niskosodową, średnio zmineralizowaną, z przewagą wodorowęglanów wapnia i magnezu. Może więc być idealnym towarzyszem naszego dnia.

Obraz
img2
Udostępnij

Przeczytaj także:

 • Nałęczowianka wprowadza nową, zintegrowaną zakrętkę

  Nałęczowianka wprowadza nową, zintegrowaną zakrętkę

  Dla Nałęczowianki priorytetem jest bezpieczeństwo i komfort naszych konsumentów oraz troska o środowisko naturalne. Dlatego nasze produkty oraz Zakład produkcyjny w Nałęczowie przechodzą badania i audyty celem zapewnienia najwyższej jakości oferowanych produktów. Jako producent wody butelkowanej, podlegamy również różnym wymogom prawnym wynikających z polskiego i europejskiego ustawodawstwa. Przykładem takiego aktu prawnego jest dyrektywa Single Use Plastic (SUP).

 • Ile wody powinno się pić dziennie?

  Ile wody powinno się pić dziennie?

  Prawidłowe nawodnienie organizmu to kwestia kluczowa dla zachowania równowagi w organizmie. Jak dużo wody powinniśmy wypijać w ciągu doby? Czy wodę można przedawkować? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

 • Prestiżowy certyfikat AWS – dla nałęczowskiej rozlewni

  Prestiżowy certyfikat AWS – dla nałęczowskiej rozlewni

  Certyfikaty AWS przyznawane przez globalną organizację Alliance for Water Stewardship to wyjątkowe wyróżnienie dla marek, które w sposób szczególny dbają o właściwe zarządzanie zasobami wodnymi w swoich fabrykach – z korzyścią zarówno dla całej Ziemi, jak i lokalnych społeczności. Może się nim poszczycić także zakład w Nałęczowie, który podlega pod Nestlé Waters! Dowiedz się więcej o prestiżowej certyfikacji AWS.