Nałęczowianka wprowadza zintegrowaną zakrętkę

Nałęczowianka wprowadza nową, zintegrowaną zakrętkę

Dla Nałęczowianki priorytetem jest bezpieczeństwo i komfort naszych konsumentów oraz troska o środowisko naturalne. Dlatego nasze produkty oraz Zakład produkcyjny w Nałęczowie przechodzą badania i audyty celem zapewnienia najwyższej jakości oferowanych produktów. Jako producent wody butelkowanej, podlegamy również różnym wymogom prawnym wynikających z polskiego i europejskiego ustawodawstwa. Przykładem takiego aktu prawnego jest dyrektywa Single Use Plastic (SUP).

Od stycznia 2024r. Nałęczowianka wprowadza nowe, zintegrowane zakrętki. Jest to wynikiem nowego brzmienia ustawy z dnia 13 czerwca 2013 roku o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Nowe przepisy, które zostały wprowadzone do polskiego prawa, są wynikiem wdrożenia europejskiej dyrektywy Single Use Plastic (SUP). Celem tej dyrektywy jest ograniczenie używania plastikowych produktów jednorazowego użytku oraz zwiększenie efektywności recyklingu opakowań.

Dyrektywa SUP zobowiązała wszystkich producentów napojów butelkowanych do zmiany dotychczasowych zakrętek na nowe, na stałe przytwierdzone do butelki. Do lipca 2024 wszystkie formaty Nałęczowianki zostaną wyposażone w to rozwiązanie.

Nałęczowianka zintegrowana zakrętka

Najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące nowej zakrętki połączonej z butelką:

 • Czy tylko Nałęczowianka wprowadza zintegrowaną zakrętkę?
  Nie, zobowiązani są do tego wszyscy producenci napojów.
   
 • Dlaczego wprowadzacie to rozwiązanie?
  Jako producent wody butelkowanej zostaliśmy do tej zmiany zobligowani dyrektywą SUP (single use pastic). Wszystkie zakrętki napojów i wód butelkowanych powinny być na stałe przymocowane do butelki do lipca 2024.
   
 • Czy będą dostępne jeszcze zwykłe zakrętki?
  Jesteśmy w trakcie sukcesywnej wymiany dotychczasowych zakrętek na nowe, zintegrowane (tethered cup), od lipca 2024r wszystkie formaty Nałęczowianki będą miały zintegrowaną zakrętkę.
   
 • Jak używać nowej zakrętki?
  Odkręć butelkę jak zwykle, nie zrywaj zakrętki, odchyl korek, przesuń ją w stronę policzka. Po napiciu zakręć butelkę.
   
 • Czy do recyklingu muszę odrywać zakrętkę od butelki?
  Nie, pozostaw zakrętkę przytwierdzoną do butelki i wrzuć ją razem z butelką do żółtego kosza lub recyklomatu.
   
 • Czy zintegrowana zakrętka nadaje się do recyklingu? / Z jakiego materiału jest wykonana zakrętka?
  Tak, jest cennym surowcem i nadaje się do recyklingu. Jest wykonana z PE (polietylenu).
   
 • Czy zintegrowana nakrętka jest odpowiednia do użytku przez dzieci?
  Tak, butelka ze zintegrowaną zakrętką może być używana przez dzieci. Dodatkowo taka zakrętka na pewno nie zostanie zgubiona!
   
 • Skąd mam wiedzieć, że butelka jest zamknięta?
  Aby butelka była w pełni zamknięta, zakrętka musi być przykręcona w taki sam sposób, jak poprzednia wersja. Upewnij się, że górna część zakrętki jest równo umieszczona na szyjce butelki. Zakręć butelkę zdecydowanym ruchem, obracając zakrętkę w odpowiednim kierunku do momentu powstania znacznego oporu.
   
 • Co zrobić z oderwaną zakrętką?
  Po wypiciu wody, zakręć butelkę zakrętką i wyrzuć razem z nią do żółtego kosza.
Udostępnij

Przeczytaj także:

 • Zwróć uwagę na odwodnienie u dziecka – zobacz najczęstsze objawy

  Zwróć uwagę na odwodnienie u dziecka – zobacz najczęstsze objawy

  Odwodnienie to stan wynikający z nadmiernej utraty wody i elektrolitów z organizmu. Jest szczególnie niebezpieczne dla zdrowia i życia dziecka, uniemożliwiając organizmowi prawidłowe funkcjonowanie. 

 • 5 sportów idealnych do uprawiania w domu

  5 sportów idealnych do uprawiania w domu

  Chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem i wysoką sprawnością przez wiele lat? Uprawiaj sport, ponieważ aktywność fizyczna oraz właściwe odżywianie w kluczowy sposób wpływają na ogólny stan organizmu i dobre samopoczucie. W sezonie jesienno-zimowym świetnie sprawdzają się aktywności, które można uprawiać w domu, bez konieczności posiadania specjalistycznego sprzętu. Jakie? Sprawdzamy!

 • Nałęczowianka dba o nawodnienie największych fanów e-sportu w Polsce

  Nałęczowianka dba o nawodnienie największych fanów e-sportu w Polsce

  Nałęczowianka już po raz drugi zadbała o nawodnienie największych fanów e-sportu w Polsce. 9 – 11 lutego pojawiła się jako jedyny partner wodny na kolejnej edycji międzynarodowego turnieju Intel Extreme Masters 2024 w katowickim Spodku. Nałęczowianka przygotowała specjalną strefę, w której można było ugasić pragnienie wodą mineralną lub spróbować smakowych napojów funkcjonalnych Nał+. Ale to nie wszystko – marka zapewniła również wyjątkowe miejsce do relaksu pomiędzy emocjonującymi rozgrywkami oraz możliwość korzystania z innowacyjnego recyklomatu.