Nałęczowianka dba o nawodnienie największych fanów e-sportu w Polsce

Nałęczowianka dba o nawodnienie największych fanów e-sportu w Polsce

Nałęczowianka już po raz drugi zadbała o nawodnienie największych fanów e-sportu w Polsce. 9 – 11 lutego pojawiła się jako jedyny partner wodny na kolejnej edycji międzynarodowego turnieju Intel Extreme Masters 2024 w katowickim Spodku. Nałęczowianka przygotowała specjalną strefę, w której można było ugasić pragnienie wodą mineralną lub spróbować smakowych napojów funkcjonalnych Nał+. Ale to nie wszystko – marka zapewniła również wyjątkowe miejsce do relaksu pomiędzy emocjonującymi rozgrywkami oraz możliwość korzystania z innowacyjnego recyklomatu. 

Międzynarodowy turniej e-sportowy Intel Extreme Masters 2024 to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń e-sportowych na świecie. Nałęczowianka jako pierwsza marka wody, była jednym z wystawców na terenie hali Expo i zadbała o nawodnienie największych fanów gamingu w Polsce już drugi rok z rzędu. Jej obecności pozwoliła wszystkim odwiedzającym spróbować produktów marki i orzeźwić się podczas kibicowania. 

Międzynarodowy turniej e-sportowy Intel Extreme Masters 2024
fot. ESL Polska

Nawodnienie w świecie e-sportu

Woda jest nieodłączną częścią zdrowego trybu życia, niezależnie od tego, czy jesteśmy aktywni fizycznie czy tylko śledzimy emocje sportowych i e-sportowych zmagań. Dlatego też obecność Nałęczowianki na IEM Katowice 2024 była doskonałą okazją, aby podkreślić znaczenie wody dla utrzymania optymalnej wydajności organizmu. Wyniki badań pokazują, że przy odwodnieniu organizmu już na poziomie 2% zauważalny jest negatywny wpływ na funkcje poznawcze, min. na koncentrację i pamięć[1]. W trakcie trwania turnieju, Nałęczowianka zapewniła uczestnikom dostęp do swoich produktów – było to aż kilkadziesiąt tysięcy butelek wody i napojów funkcyjnych!

Oprócz naturalnej wody mineralnej Nałęczowianka, uczestnicy IEM mogli spróbować linii NAŁ, dostępnej w pięciu wariantach smakowych napoju funkcjonalnego. W tych delikatnych, owocowych smakach połączono wybrane minerały i witaminy, które wspierają prawidłowe działanie organizmu. NAŁ+ nie zawiera dodanego cukru, substancji słodzących, konserwantów ani barwników, a poręczna butelka została w pełni wykonana z materiałów poddanych recyklingowi.

Udział w wydarzeniach, na których Nałęczowianka nie jest marką endemiczną, to wyraz naszego dążenia do ciągłego poszukiwania nowych obszarów i innowacji. Naszym głównym celem było zapewnienie uczestnikom wydarzenia odpowiedniego nawodnienia i podkreślenie jego znaczenia dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. To zasada, która dotyczy również fanów gier i zawodników esportowych. W tym roku nasza obecność poszła o krok dalej. Każdy odwiedzający naszą strefę Nałęczowianki mógł nie tylko spróbować naszych produktów, ale również zadbać o odpowiedni recykling opakowań wrzucając butelkę do ustawionego przez nas recyklomatu. W ten sposób dajemy opakowaniom drugie życie i edukujemy w zakresie praktyk ekologicznych, co jest istotne z perspektywy następnego roku i wprowadzenia systemu kaucyjnego w Polsce. Takie działania nie tylko promują zdrowy styl życia, ale również pokazują, jak ważna jest odpowiedzialność społeczna i ekologiczna. 

Rafał Wróblewski, Bussines Executive Officer w Nestlé Waters.

Międzynarodowy turniej e-sportowy Intel Extreme Masters 2024
fot. ESL Polska

Nie samą wodą…

Poza wodą mineralną i napojami funkcjonalnymi w strefie Nałęczowianki czekało miejsce do odpoczynku i złapania oddechu - znajdowały się tam leżaki, fotobudka 360 stopni, ładowarki do telefonów oraz recyklomat umożliwiający zbiórkę butelek. Nie samą wodą gamer żyje, dlatego Nałęczowianka chciała zapewnić przestrzeń do odpowiedniego relaksu i regeneracji pomiędzy rozgrywkami. Natomiast recyklomat w świetle ostatnich zmian i rosnącego znaczenia zrównoważonego rozwoju stanowił doskonałą okazję, by zwrócić uwagę uczestników na kwestię odpowiedniego recyklingu. 

Międzynarodowy turniej e-sportowy Intel Extreme Masters 2024
fot. ESL Polska


[1] https://www.monz.pl/Wplyw-odwodnienia-organizmu-na-funkcje-poznawcze,14…

Udostępnij

Przeczytaj także:

 • Zwróć uwagę na odwodnienie u dziecka – zobacz najczęstsze objawy

  Zwróć uwagę na odwodnienie u dziecka – zobacz najczęstsze objawy

  Odwodnienie to stan wynikający z nadmiernej utraty wody i elektrolitów z organizmu. Jest szczególnie niebezpieczne dla zdrowia i życia dziecka, uniemożliwiając organizmowi prawidłowe funkcjonowanie. 

 • 5 sportów idealnych do uprawiania w domu

  5 sportów idealnych do uprawiania w domu

  Chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem i wysoką sprawnością przez wiele lat? Uprawiaj sport, ponieważ aktywność fizyczna oraz właściwe odżywianie w kluczowy sposób wpływają na ogólny stan organizmu i dobre samopoczucie. W sezonie jesienno-zimowym świetnie sprawdzają się aktywności, które można uprawiać w domu, bez konieczności posiadania specjalistycznego sprzętu. Jakie? Sprawdzamy!

 • Nałęczowianka wprowadza nową, zintegrowaną zakrętkę

  Nałęczowianka wprowadza nową, zintegrowaną zakrętkę

  Dla Nałęczowianki priorytetem jest bezpieczeństwo i komfort naszych konsumentów oraz troska o środowisko naturalne. Dlatego nasze produkty oraz Zakład produkcyjny w Nałęczowie przechodzą badania i audyty celem zapewnienia najwyższej jakości oferowanych produktów. Jako producent wody butelkowanej, podlegamy również różnym wymogom prawnym wynikających z polskiego i europejskiego ustawodawstwa. Przykładem takiego aktu prawnego jest dyrektywa Single Use Plastic (SUP).